Plüss, mikroplüss szövetek
Ezekkel az anyagokkal jellemzően az alsóbb kategóriás termékeknél találkozhatunk, mivel előállításuk viszonylag olcsó, rengeteg színben kaphatóak és az ilyen szövettel bevont kanapé néhány évig biztosan kiszolgál majd minket. A plüss anyagok tapintása puha, lágy, felületüket kellemes megérinteni, ugyanakkor a tüskeszerű szövésből adódóan tapadnak más anyagokhoz, mint például a leterített lepedőhöz.
Fontos tudni, hogy a szövetek esetében nem a vastagság a legfontosabb szempont! Ha jól akarunk választani, akkor az alábbi két szempontot vesszük figyelembe:
Az első a felhasznált fonal sodrási technológiája és minősége. Minél több elemi szálból van összesodorva egy fonal, annál tartósabb. Az azonos szálakból azonos darabszámban összesodort fonalaknál a döntő különbséget a sodrás technikája adja meg.
A második a szövés sűrűsége. Minél több úgynevezett keresztpont található 1 négyzetcentiméteren, annál sűrűbb a szövet. Ezt magatok is könnyedén ellenőrizhetitek: tartsátok a fény felé a szövetmintát, így láthatóvá válik, mennyi fényt ereszt át. Minél kevesebb fény szűrődik át a szöveten, annál jobb! Ezzel a technikával könnyedén összehasonlíthatjátok az anyagokat egymással.
A plüss anyagok előnyei:
- puha, lágy, kellemes tapintás
- könnyű tisztíthatóság
- olcsó
- rengeteg színben léteznek
A plüss anyagok hátrányai:
- viszonylag ritka szövésűek (az olcsó kategóriás termékek esetében)
- hajlamosak a kopásra
- áruknak köszönhetően kevésbé tartós anyagok
Kovács Krisztián
Kényelemszakértő
Kapcsolódó cikkek
Az ülőgarnitúrák tipikus hibái
Az ülőgarnitúrák felépítéséből következtethetünk a minőségre. Kattints és olvasd el!